dnes, piatok 3. 5. 2024
zamračené, mierny severovýchodný vietor
vietorSV, 3.98m/s

UPOZORNENIE PRE OBČANOV: VAROVANIE PRED PODOMOVÝMI PREDAJCAMI

predaj Obecný úrad vyzýva na obozretnosť pri uzatváraní zmlúv o poskytovaní služby Internet s podomovými predajcami

Posledné dni evidujeme na uliciach našej obce zvýšené množstvo podomového predaja. Neotvárajte dvere neznámym predajcom a neuzatvárajte zmluvy pod nátlakom. Dajte si na čas na overenie všetkých informácií o produktoch s rodinou, alebo priateľmi. Zodpovedne skontrolujte ceny s konkurenciou, hlavne ceny mimo akcie.

Aj keď môžu niektoré z týchto ponúk vyzerať lákavo, často ide o agresívne obchodné praktiky, ktoré môžu občanom spôsobiť nepohodlie alebo finančné straty. Preto vás vyzývame, aby ste boli opatrní a dodržiavali nasledujúce pokyny:

1. Nikdy neotvárajte dvere neznámym predajcom. Ak niekto príde k vašim dverám a vy ho nepoznáte, nemusíte sa cítiť povinní otvoriť.
  2. Ak sa rozhodnete otvoriť dvere, buďte pripravení na odmietnutie. Nemusíte akceptovať žiadne ponuky alebo podpisy zmlúv, ak si nie ste istí.
  3. Overte si identitu predajcu. Zákonní predajcovia by mali mať identifikačné karty alebo iné doklady, ktoré potvrdzujú ich legitimitu. Nikdy nepripúšťajte do svojho domu neznámych ľudí bez overenia totožnosti.
  4. Nepodpisujte nič pod tlakom alebo výzvami na okamžitú akciu. Máte právo si čas na zváženie ponuky a konzultáciu s rodinou alebo priateľmi.
  5. Nahláste podozrivé správanie. Ak máte podozrenie, že predajca sa správa neprimerane alebo agresívne, mali by ste túto situáciu nahlásiť na obecný úrad, alebo polícii.

Pripomíname Vám Vaše právo: V prípade, ak ste zmluvu už podpísali, môžete od nej do 14 dní odstúpiť, bez udania dôvodu. Pre jej platné zrušenie vyplňte formulár na odstúpenie od zmluvy a zašlite na adresu uvedenej v hlavičke zmluvy.

Vytvorené: 3. 4. 2024
Posledná aktualizácia: 3. 4. 2024 18:29